• Tüvtürk Randevu İçin
    • Araç muayene randevu alma hizmet veriyoruz.
    • Araç Muayene Randevu Al
    • Araç Muayene Randevu Almak İçin Başvurunuz Yapın Sizi Arayalım.
    • Başvuru Yapın Sizi Arayalım
    • Tüvtürk randevusu almak için 7/24 online hizmetinizdeyiz !
Araç Muayene Randevu ?
Web sitemiz üzerinden kayıt olun! başvurunuza hemen dönüş yaparak TÜVTÜRK araç muayene randevu, gerekenler hakkında daha detaylı ve kapsamlı bilgiler sunmaktayız. Saatlerce sıra beklemeyin !
Araç Muayene Ücretleri?
Sizin için 7 gün 24 saat ulaşabilecek TÜVTÜRK RANDEVU haricinde ayrıcalıklarla! Online size ulaşarak yardımcı oluyoruz. Muayene için gereksiz yapacağınız masrafların neler olduğunu biliyor musunuz !
Zorunlu Belgeler Nelerdir?
Şirket, şahıs, dernek, kamu diğer araçların muayeneye gittiklerinde eksik belgeler yüzünden zaman kaybettiklerini biliyor musunuz. Hemen şirketimize başvuru yapın. Size geri dönüş yapalım!
Ekipmanlar Zorunlu Mu?
Araç sahipleri eksik bilgi sahibi neden zorunlu olmayan ekipmanlar için zaman kaybediyorsunuz? Hemen size ulaşalım. Paranız cebinizde kalsın. Endişelerinizden kurtulun.
Site Haritası
Kredi Kartları Geçerlidir

 Kredi Kartı Geçerli

Anasayfa

Araç Muayene Randevu Almak İçin Tıklayınız.
 
TÜVTÜRK randevu almak için online Tüvtürk istanbul ankara izmir bursa konya antalya ve Türkiye geneline  araç muayene randevu hizmeti sunmaktayız.
Araç Muayene Randevu Almak İçin | 0 (850) 333 6800
TÜVTÜRK RANDEVU yanında size sağladığımız kolaylıklar, araç randevu istasyonlarında araç muayenesi yapılırken en çok nelere dikkat ediliyor? araç muayenesi için randevu almak isteyen araç sahiplerinin internet ya da telefon üzerinden randevu alırken ruhsat bilgileriyle (araç plakası, ruhsat belge numarası, araç tipi, randevu istedikleri istasyon bilgileri, randevu tarihi ve saati, muayeneye engel herhangi bir trafik cezası vergi borcu hgs kgs borcunun olup olmadığı, aracı muayeneye götürecek vatandaşın şirket, kamu, dernek ya da başkasına ait araç yapılabilmesi için muayene öncesi gereken ek evrak ve koşulları bilerek) daha dikkatli bir şekilde rezervasyon oluşturarak garantiye alıyoruz. Aksi takdirde gideceğiniz araç istasyonunda işlemlerinizi yaptıramadan geri döneceğinizi ve yeniden randevu alarak tekrar gitmek zorunda kalacağınızı lütfen unutmayınız!

Araç Muayene Randevu

Tüvtürk araç muayene randevu sisteminde aynı plakaya ait aracın yılda iki defa randevu alma, üç defa değişiklik yapma hakkına sahip olduğunu, aksi takdirde randevusuz hizmet veren araç istasyonuna gitmek zorunda kalarak saatlerce sıra bekleyerek ve zaman kaybına uğrayacağınızı ve hatta fenni muayene yaptıramayacaklarını hatırlatmak isteriz.

TÜVTÜRK Bir plakaya alınan arac randevusu başka bir araç plakası ile değişikliği yapılamamakta olup, randevu kaydı tamamlanmış bir aracın ruhsat sahibi dışında başka biri tarafından muayene yaptıracak ise son bir ay içinde bir başkası adına ruhsat sahibi aracın işlemleri yaptırmamış ise araç muayenesini yaptırabilmektedir.

Tüzel kişiler adına kayıtlı araçlarının yaptırılabilmesi için o kurumun çalışanı ise o kurum tarafından düzenlenmiş yetki yazısı, imza yetkilisi ise imza sirküleri, bunların dışında başka bir şahıs yaptıracak ise noter onaylı vekaletname istenmektedir. Kamu ya da dernek araçlarının muayene yaptırılabilmesi için yaka kartı veya yetkilendirme yazısı istenilmektedir. Çok yoğun çalışan araç muayenesi yapan istasyonlara randevu alıyorsanız, muayene süreci için ortalama 1-2 saatinizi ayırın, zaman planınızı buna göre yaparak, TÜVTÜRK rezervasyon sisteminden size aldığımız randevu saati, muayenenin başlama saati değil, araç sahibinin muayene istasyonuna gittiğinde müşteri kabul işlemlerinin yapılacağı yarım saatlik arayı belirtmektedir. Araç muayene rezervasyon işlemleri, kabul işlemlerine takiben, ortalama 1 saat sürmektedir. İstasyon alanına giriş, müşteri kabulü ve gişelerden ücret ödeme ile muayene süreci de göz önüne alındığında, özellikle şehir merkezlerinde yer alan istasyonlarda ortalama 2 saatlik bir zaman ayırarak, planınızı buna göre yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Vergi borcu, trafik cezaları, hgs ve ogs borçlarını mutlaka detaylı olarak kontrol edin, borcunuz varsa ödemeden araç muayeneye istasyonlarına gitmeyiniz. Yasalarla belirlenen kurallar nedeniyle istasyonlarda öncesinde araçlar için kayıt öncesi detaylı borç kontrolü sorgulanmaktadır. Borcu olan araçların randevu alınsa dahi, kesinlikle muayenesi yapılamamaktadır. Bu nedenle, araç sahiplerine randevu alımı için aradığımızda borç durumunu öğrendikten sonra eğer borç varsa mutlaka ödeyerek gelmelerini hatırlatırız. Muayeneden önce egzoz emisyon ölçümünüzü kontrol edin! Bu hizmeti TÜVTÜRK istasyonlarından da alabilirsiniz. Geçerli egzoz gazı emisyon ölçümünün olmaması ağır kusur olarak değerlendirilmektedir. Bu hizmet araba istasyonlarının tamamında da uluslararası standartlarda verilmektedir.

Araç ruhsatınızı, kimliğinizi, zorunlu trafik sigortası ve diğer şirket, kamu için ek olarak gereken size belirttiğimiz zorunlu belgeleri mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekir. İstasyonlara muayene hizmeti için giderken, aracınızın LPG/CNG’li ise Gaz sızdırmazlık raporu almanız gerekmektedir. Ancak bu belgenin olmaması durumunda lpg daha önceden ruhsatınıza işli ve 10 yıl süreyi aşmamış ise hafif kusur olarak değerlendirilmektedir. Tadilat muayenesi için geliyorsanız, ilgili belgelerinizi mutlaka yanınızda bulundurun.

Eğer aracınızda bir tadilat yapılmış ise, tadilat muayenesine başvurulmalı ve yukarıdaki belgelere ek olarak zorunlu gaz sızdırmazlık raporu ile montaj tespit raporu (LPG/CNG ve buna benzer araçlar için sonradan takılaran tadilatlı olarak istasyona başvuran araç sahipleri için gerekmektedir), yetkili mühendis tarafından çizilen onaylı tadilat projesi ve hesapları ile Türkiye şoförler ve otomobilciler federasyonu’na bağlı odalardan alınacak EK-1 belgesi TÜV' de istenmektedir.

Arac muayene ücretleri, gecikme ve diğer tüm ödemeler nakit olarak gerçekleştirilmekte ve kredi kartı ile ödenememektedir. Araç muayenesi için ödenen ücretleri yıllık olarak T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünün genelge ve emirleri doğrultusunda belirlenmektedir. 2014 yılı için egzoz emisyon ölçümü ücreti 35 TL’dir. İlk kez ölçüm yaptıran araçların 6 TL’ye motorlu araç egzoz gazı emisyon ruhsatı alması gerekmektedir. Muayenenizi geciktirmeyin, fazla ücret ödemeyin! 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 35. Maddesi uyarınca, muayene süreci geçirilen araçlardan, gecikilen her ay için ücretinin %5 i kadar gecikme ücreti tahsil edilmektedir. Yasalar gereği gecikmeler 30 günlük dilimler halinde olmaktadır. 1 günlük veya 20 günlük gecikme 1 ay olarak değerlendirilmektedir. Motosiklet sahiplerinin araç giderken kasklarını cam koruyucu yoksa rüzgar gözlük de yanında bulundurmaları zorunludur. Patlamayan lastik veya lastik tamir takımı bulunan araçlar gibi orijinalinde stepne bulunmayan araçlarda stepne bulundurulması zorunlu değildir. Diğer araçlarda bulunması gereken ilk yardım seti, yangın tüpü, reflektörler vs. zorunlu olmayarak hafif kusurlu olarak değerlendirilmektedir.

30.03.2014 tarihi itibariyle araç muayeneden geçemeyen araçların satışı da yapılamayacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğü, artık muayene olmayan araçların satışının yapılmadığını, muayenesiz araçların tescil aşamasında tescil ettirilmediğini, otomobil alacakların dolandırıcılara dikkat etmesi gerektiğini bildiriyor. Geçen yıl sonu itibariyle 6 milyon 145 bin 982 araç muayeneden geçmiş otomobil, 1 milyon 107 bin 62 de muayenesiz otomobil trafikte bulunuyor. Trafikte bulunan araçların yüzde 71,4′ü araç muayenesi yapılmış araçlardan, yüzde 28,6′sı ise araba yapılmamış araçlardan oluşuyor.

Araçların türüne ve kullanım şekline göre, zorunlu olarak yılda 1 kez ya da iki yılda 1 kez yapılmaktadır. 

Trafiğe çıkan motorlu araçların teknik yeterliliklerinin yol güvenliğine uygunluğunun tespit edilmesine araç muayene denilir. Periyodik araç muayenesinde Türkiye'deki tek yetkili ve görevli kuruluş TÜVTÜRK'tür. Bu hizmeti uluslararası standartlarda veren TÜVTÜRK Doğuş Otomotiv,TÜVSÜD,Brıdgepoınt ortaklığından oluşur. Trafik ve araç güvenliğine katkı sağlamayı hedefleyen TÜVTÜRK'ün temel değerleri iddia bağımsızlık,tarafsızlık ve dürüstlüktür.TÜRKAK tarafından akredite edilen TÜVTÜRK 81 ilde 300' e yakın noktada 3.500 çalışanı ile Türkiye'nin her yerinde hizmet verir.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı denetiminde çalışan TÜVTÜRK, periyodik araç muayenesi,yola elverişlilik muayenesi, tadilat sonrası muayene, zorunlu muayene, egzoz gazı emisyon ölçümü ve tespit muayenesi hizmetleri verir. Bu hizmetlerden hızlı, kolay ve ücretsiz randevu alarak yararlanabilirsiniz. TÜVTÜRK kullandığı ileri teknoloji ile online gerçek zamanlı muayene ve randevu sistemi ile tamamen müşteri odaklı bir organizasyondur. İş ortaklığı modeli ile kamu sektörü ve özel sektör ortaklığının en başarılı örneklerindendir.Yılda 10 milyon araç sahibine hizmet veriliyor.Her üç araçtan biri muayeneden kalıyor.Yılda 2 milyon muayeneden kalan aracın kusurlarını gidererek trafiğe güvenli şekilde dönmesi sağlanıyor.TÜVTÜRK kurulduğundan beri 10 milyonun üzerinde aracın güvenli hale getirilmesini sağladı. TÜVTÜRK AKADEMİ 4 yılı aşkın tecrübe ve bilgi birikimini kendi eğitmenlerinin sağladığı kurum içi ve sektörel eğitimlerle aktarıp Türkiye'ye değer katarak büyümeye devam ediyor. Çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim kriterlerine uyum, çağdaş kurumların faaliyetlerini sürdürülebilirlik temelli yürütmesi için son derece önemlidir. Küresel ısınma ve iklim değişiklikleri gibi etmenlerden dolayı çevresel hassasiyete sahip olmak, toplumsal gelişmeye ve  sürdürebilir kalkınmaya sorumlu bir şekilde katkıda bulunmak  kurumlar için her geçen gün önem kazanmaktadır.Bu nedenle ESG kriterleri TÜVTÜRK'te de bir yönetim politikası olarak uygulanmaktadır.Bunun bir parçası olarak TÜVTÜRK'ün kurumsal vatandaşlık anlayışı ile desteklediği trafikte sorumluluk hareketi hayata geçirilmiştir.Trafikte sorumluluk hareketi tüm vatandaşlarımızın trafik güvenliği konusundaki bilincini artırmak için de çalışmalar yürütmektedir.Trafikte sorumluluk hareketi kapsamında 4 yılda eğitim faaliyetleri ve saha etkinlikleriyle 900 binden fazla kişiye doğrudan, iletişim faaliyetleri ile 3 milyondan fazla kişiye dolaylı erişim sağlanmıştır.Türkiye Kara Yolları'ndaki tüm araçlara,sürücülere ve yolculara güvenli yolculuklar sağlamak için yıllardır yorulmadan çalışıyor.Türkiye'nin hak ettiği en üst düzeydeki hizmet ve kalite anlayışına ulaşarak zirvede kalıcı olmak TÜVTÜRK'ün tek hedefi olduğunu iddia etmektedir.
Kendi başınıza yapabileceğiniz bu kontrollerle hem aracınız daha güvenli hala gelir hem de kolayca giderebileceğiniz basit sorunlar nedeniyle muayeneden kalma ihtimali azalır.İşte o kontroller: Aracınızın tüm ön ve arka aydınlatma sistemleri, sinyaller, iç aydınlatma ve geri vites lambası çalışır durumda olmalıdır.Aracınızın ön ve varsa arka cam yıkama sistemleri çalışır durumda, aynaları da eksiz ve hasarsız olmalıdır.Emniyet kemerlerinin tam ve çalışır durumda olması gerekmektedir.Aracınızda yangın tüpü,ilkyardım çantası, 2 adet üçgen reflektör gibi araç ekipmanlarının trafik güvenliği açısından bulundurulması gerekmektedir.Trafik ve tescil belgelerinde belirtilen şasi numarasının aracın gövdesi üzerinde belirtilen numaralarla aynı ve tam olması gereklidir.Lastiklerinizde yarık,yırtık ve kesik olmamalıdır.Aracınıza LPG,CNG veya LNG monte ettirdiyseniz mutlaka tadilat muayenesi ile ruhsata işlenmiş olmalıdır.Traktör römorkları, römork ve yarı römork kamyonların arkasında uygun arka işaret levhası takılı durumda olmalıdır.Minibüs ve otobüs araç sahipleri araçlardaacil çıkış levhalarının ve yeterli adette acil çıkış çekicinin bulunup bulunmadığını kontrol etmelidir.Kamyon,römork ve yarı römorkların arkasında ve yanında çepeçevre ve veya boylamasına uygun reflektif şeritler takılı durumda olmalıdır.Bahsi geçen kontrolleri yaparak aracınızın basit sorunlarından ötürü muayenede başarısız olmasını önleyebilirsiniz.Ancak aracınızda belirtilen sorunların olmaması araç muayenenizin olumlu sonuçlanacağına işaret etmez.Muayene sırasında aracınızda sadece uzman teknisyenlerce tespit edilebilecek kusurlar mevcut olabilir.
İlk olarak araç tanımlaması amacıyla aracın elektronik kayıtlarındaki tescil bilgileriyle aracın fiziki durumunun uyuşup uyuşmadığına bakılır. Koltuk sayısı, yakıt cinsi şasi no kontrolü gibi kontroller yapılır. Motor kaputunun kilit mekanizmaları kontrol edilir sonra kaputun altına bakılır. Ana fren merkez silindiri, fren kuvvetlendiricisi, fren hidroliği seviyesi, motor havuzu içerisinde bulunan hortumlar, akü ve akü bağlantıları, elektrik tesisatı, sızdırmazlık, yalıtım,sıvıların seviyeleri, yağ ve yakıt kaçakları, amortisör bağlantı kuleleri kontrol edilir.Araç güvenliği açısından lastiklerde diş derinliği binek araçlarda en az 1.6 mm olmalıdır. Kullanılan lastiklerin aracın hızına ve taşıdığı yüke uygun olmasına aynı zamanda hasar ve aşınma miktarına, eski olup olmamasına, fiziki durumu gibi bir çok özelliğine dikkat edilir.Acil durumlarda ihtiyaç duyacağımız ilk yardım çantası,üçgen reflektörlerin ve yangın tüpünün araçta mevcut olup olmadığına bakılır ve stepne kontrol edilir.Tip etiketinde yer alan bilgilerin araçla uyumluluğu kontrol edilir. Sürücünün görüşü açısından özellikle camlarının sağlam ve onaylı olması önemlidir.Onaylarının olup olmadığına bakılır.Aracın içine geçilirken kapılar ve kilitlerin durumu kontrol edilir.Fren test cihazı ile fren sisteminin kontrolünde ön aks fren sistemi sol ve sağ tekerleklerin fren kuvvet değerleri kontrol edilir. Servis freni için iki tekerlek arasındaki fren kuvveti farkı en fazla % 30 olabilir. Aynı anda ön aks fren kuvvet değerleri kontrol edilir.Ön aksta yapılan tüm kontroller arka aksta  da yapılır.Fren verimi de en az % 50 olmalıdır. El freni kontrolü de yapılır. Ayarıca fren disklerinde eğiklik veya salgı da olmamalıdır. Araç içinde şoför koltuğunun sabitliği ve emniyet kemerlerinin durumu kontrol edilir. Araç görüşü ile ilgili kontroller yapılır. Camlar, silecekler, silecek suyu, kalorifer, korna, yank ve dikiz aynaları kontrol edilir. Aydınlatma sisteminin ve kontrol göstergelerinin çalışır durumunda olduğuna dikkat edilir.Kilometre göstergesi kontrol edilir ve kilometre bilgisi kaydedilir.Son olarak direksiyon kilidi, debriyaj ve fren pedal lastikleri kontrol edilir.Aracın alt kısmında sıvı, yağ ve yakıt kaçakları, egzoz, ön ve arka aksların süspansiyon sistemi, fren sistemi, hortumlar, rekorlar, kablolar kontrol edilir.Paslanma,sızıntı ve hasar olup olmadığına bakılır.Karoseri ve taşıyıcı parçalarının durumuna da bakılır. Aracın ön aksı kriko ile kaldırılır.Tekerlek rulman boşlukları, rot başı ve rotil bağlantıları kontrol edilir.Aynı anda lastiklerin ve jantların sağlamlığı ve hasar durumlarının kontrolü yapılır.Süspansiyon sisteminin parçaları olan amortisörler ve yaylar kontrol edilir.Fren sisteminde de fren hortumları, fren pabuçları ve fren diskleri kontrol edilir. Egzoz sistemi ve katalitik konvertör  kontrol edilir. Bağlantıları, egzoz boruları ve susturucuları  kontrol edilir.Herhangi bir gaz kaçırma olup olmadığı kontrol edilir.Arka aksta da ön akstaki gibi tekerlek boşlukları, lastik ve jant, süspansiyon sistemi, fren hortumları ve parçaları  kontrol edilir.Ayrıca transmisyon ve diferansiyalde de sıvı kaçağı olup olmadığına bakılır.Araçta varsa fren limitörü de  kontrol edilir.Aydınlatmalar trafikte güvenle seyahat etmek için görme ve görülme açısından çok önemlidir.Bu sebeple kısa, uzun ve varsa sis farlarının ayarları kontrol edilir. Araç muayenesi sonrasında aracınızın durumunu gösteren bir rapor araç sahiplerine sunulur.Hafif kusurlu ya da kusursuzsa muayene tamamlanır. Ağır kusurlu ya da emniyetsiz olarak rapor edilmişse en geç 1 ay içinde aynı istasyonda ücretsiz muayene tekrarına gelinmesi gerekir.

araç muayene randevu al

araç muayene randevu alma


Hizmet Politikası

araç muayene memnuiyet

 

Online Ziyaretçiler
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret17154741

Tüvtürk Çağrı Merkezi, Tüvtürk İstasyon Çalışanları ve Tüvtürk Yetkililerine Son Uyarı !!

Son zamanlarda çağrı merkezi, istasyon çalışanları ve bazı tv - gazeteler aracılığı ile dolaylı yollarla araç sahiplerine yanlış ve yanıltıcı bilgiler vererek amacınızın ne olduğunu ve hala şirketimizi zarara uğratmakta olduğunuzu biliyoruz.

Hakkımızda açılan tüm davalar ve suç duyuruları lehimize sonuçlanmış olup bu güne kadar faaliyetlerimizden memnun kalmış yüz binlerce araç sahibine ve hala şirketimizi tercih ederek randevu ve danışma hizmetimizi almaya devam eden müşterilerimize engel olmaktan ve şirketimize yönelik yanlış, yanıltıcı bilgiler vermekten vazgeçin !

Aksi taktirde bu güne kadar çalışanlarınız ve yetkilileriniz tarafından kasten zarara uğratılarak mağdur edildiğimiz için haksız şikayetler ve kayıtlarla bizzat Türkak, Cumhuriyet Savcılıkları ve ilgili Mahkemelere,  başvurularda bulunacağız.

Bu güne kadar: cinnet geçirerek istasyonlarda saatlerce bekleyerek mağdur olan, ruhsat ve evrak işlemleri yanlış yapılan, istasyon çalışanları tarafından tartaklanarak muayene işlemleri iptal edilen, kasten aracında kusurlar bularak muayene tekrarına bırakılan, aracı muayene tekrarına kalarak istasyon amiri, araç muayene uzmanı tarafından tanıdığı, yakınının servisine yönlendirilen, ücret karşılığında tarafımızdan alınan randevular ve danışmanlık hizmetinin yalan, dolandırıcılık olduğununu iddia ederek bahaneler ile muayene işlemleri geç başlatılan araç sahiplerini unutmadık !!


Çağrı merkezi olarak tedarikçi firmanızın çalışma saatleri ve personel sayısı yeterli mi?  istasyon çalışanlarınızın genel bilgi seviyesi ve eğitimleri yeterli mi?  Alt işletmecilere verdiğiniz diğer istasyonlar ne durumda? Daha bir çok sorular ve sorunlar neden başkası adına yapılan araç muayene için vekaleti zorunlu yaptırdınız? Egzoz muayenesi zorunlu değilken neden istasyonlarda hizmet verilmeye başladıktan sonra zorunlu oldu? 5 bin ₺ değerinde bir aracın muayenesi ile 300 bin ₺ değerinde bir aracın muayene ücretleri neden aynı ve donanımlarına göre yeterli kontrolleri sağlanabiliyor mu? 

Randevu telefonunuzun ücretsiz arandığını, bağımsız, tarafsız ve dürüst olduğunuzu iddia ederek, bazı maaliyetlerden kaçarak her gün Türkiye genelinde binlerce araç sahibini saatlerce teelefonlarda ve istasyonlarda bekleterek neden mağdur ediyorsunuz?
Ülkemiz yasalarına ve kanunlara uygun ayrıca ihtiyaç olarak kabul edilen danışma ve aracılık hizmeti veren şirketlerin neden faaliyetlerine engel oluyorsunuz ?
 
Ulaştırma Bakanlığı, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve ilgili tüm kamu kurumları ile mağduriyetimizi ve tecrübelerimizi paylaşacağız.
Atom Yazılım Araç Muayene Randevu ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti.