Tüvtürk

Türkiye geneli bütün illerimize başvuru doğrultusunda Tüvtürk rezervasyon sitesi üzerinden araç muayene randevu alma hizmeti veriyoruz.

Araç muayene istasyonları nerede? Araç muayene randevu nasıl alınır? Araç muayene öncesinde hazırlık? Tüvtürk istasyonlarına randevu alınması zorunlu mu? Araç muayenesi için evrak , ekipmanlar nedir? Araç muayene ücretleri ? Araç muayene randevu nasıl iptal edilir? Araç muayene şartlarında neler değişti? Daha ekonomik ve kolay bir araç muayenesi nasıl yapılır? bütün sorularınızın cevabı bu sitede …

Web sitemizde : Tüvtürk – istasyonlar, randevu iptali, çalışma saatleri, şikayet bildirimi ,araç muayene sorgulama ve ayrıca size yararlı olabilecek çeşitli içerikleri kapsamlı makale başlıklarıyla yayınlıyoruz.

Sadece araç muayene randevu ücretsiz hizmeti değil başvurunuz alındıktan sonra size hemen geri dönüş yaparak, araç muayene öncesi (gereken evraklar, zorunlu ekipmanlar, genel borç durumu, vekaletle muayene durumları, tadilat muayenesi, Seo Danışmanlığı borç yapılandırmaları, lpg dönüşüm, logo işleme, tespit muayenesi ) önemle bilmeniz icap eden konularda faydalı bilgilerinde anlatımını yapıyoruz. Şirketiniz için Seo Hizmeti de sağlıyoruz. Araç muayene randevu hizmetiniz yerine getirildikten sonra ekstra olarak cep telefonunuza rezervasyon bilgilerinin bir örneğini de SMS olarak gönderiyoruz. Yukarıda online randevu alma bölümünden 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

tüvtürk

tüvtürk

Tüvtürk ; Ulaştırma Bakanlığı ilgili birimleri tarafından denetlenerek, Türkak tarafından akredite edilen, Doğuş Otomotiv, TÜVSÜD, Bridgepoint ortaklığından oluşan özel bir şirkettir. Kamu kuruluşu değildir. Periyodik araç muayene, yola elverişlilik, tadilat sonrası araç kontrolü, zorunlu araç muayene, egzoz gazı emisyon ölçümü ve tespit muayenesi görevleri verilerek iş ortakları yani alt işletmecileriyle beraber araç muayenesi için Türkiye genelinde yetkilendirilmiştir. 81 ilde 300 konumda araç muayene istasyonları, 3.500 çalışanıyla beraber sabit ve gezici tesisleriyle aynı standartlarda araç kabulü yaparak 6. yılına girmiştir.

Tüvtürk ‘ün açılımı ise ”Kuzey Taşıt Araç Muayene İstasyonları Yapım ve İşletim A.Ş.” faaliyet ünvanı ile Tüvtürk merkezi İstanbul adresinden koordine edilerek ülke genelinde tesisleriyle resmi tatil hafta sonu pazar günleri hariç sabah 08:00 – 17:30 saatlerinde %90 randevu sistemiyle genel muayene, tekrarı ve yukarıda bahsi geçen hizmetler için müşteri kabul işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Tüvtürk ten ticari olarak bağımsız olarak faaliyet gösteren firmamız 2009′ yılından bugüne haftanın 7 günü 24 saat eğitim almış tecrübeli kadromuz ve size özel müşteri temsilcileriyle başvuru yaparken bırakmış olduğunuz telefon numaranızdan geri dönüş sağlayarak merak ettiğiniz alanlarda profesyonel çözümler bularak araç muayene randevu işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirmekte. Farkımız haftanın 7 günü 24 saat talebiniz doğrultusunda detaylı bilgiler edinmenizi sağlayarak, rezervasyon bilgilerinizi SMS olarak gönderiyoruz.

Hazırlık aşamasında araç sahipleri bilgi edinerek rezervasyon yapmak için başta Google olmak üzere arama motorlarında en çok tıklanarak trendlerde popülarite kazanan anahtar kelimeler Tüvtürk Tüvtürk MuayeneTüvtürk RandevuTüv RandevuAraç Muayene Randevu olarak  rekabet sürmeye devam etmekte. Şirketimiz web sitesine tarayıcılara  www.aracmuayenerandevu.com.tr yazarak veya bu anahtar kelimelerde çıkan sonuçlarda bularak basit bir şekilde ulaşabilirsiniz. İletişim, adresi, vergi vb. bilgilerini gizleyerek fırsatçılık yapan internet sitelerine dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bu gibi durumlarda nereye şikayet edeceğiniz konusunda 0850 333 6800 telefon numaralarımız, e-posta adreslerimizden dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Araç sahiplerinin Tüvtürk istasyonlarına gitmeden gereken evrak, ekipman ve merak ettikleri mevzularda fikir sahibi olarak belli bir tarih ve saat dilimine plakası, cinsi vb. ruhsat bilgileriyle yapılan ön kayıt işlemine rezervasyon diğer adıyla araç muayene randevusu denir. Randevu alırken ogs – kgs geçiş ihlalleri, vergi – bandrol borçları ve trafik para cezalarının olması randevu almaya engel değildir. Ancak muayene randevu aldıktan sonra istasyonlara gittiğinizde herhangi bir borcunuz ya da eksikleriniz olmaması gerekir. Araç muayene istasyonlarında bu borçlar tahsil edilmemekte aksi taktirde araç istasyonlarında aracınız işleme alınmayarak yeniden genel randevu alarak, borçlarınızı da ödeyerek yeniden istasyonlara gitmek zorunda kalırsınız. Araç sahibi dışında herkes başkası adına bilgiler paylaşarak randevu alabilmekte. 1 yıl içinde aynı plakaya 2 defa randevu alma 3 defa randevu değişikliği yapma hakkı olduğundan planınızı yapınız. Aracınızı Tüvtürk ‘te düzenli olarak arac muayenesini yaptırmanız sadece sizin ve ailenizin değil, trafik – gecikme cezalarına boşuna para ödemeyeceğiniz gibi, trafik seyir halinde iken aracınızın güvenliği de çevrenizdeki tüm canlıların hayatı için önem taşımaktadır.

Her yıl ölümlü ve ağır yaralanmalı kazaların yaşandığı ülkede 2013 yıl sonu itibarıyla 738 bin 361 kamyonet, 1 milyon 784 bin 233 motosiklet, 1 milyon 31 bin 273 traktör, 274 bin 967 kamyon, 126 bin 642 minibüs, 48 bin 789 otobüs, 23 bin 96 özel amaçlı taşıt olmak üzere toplam 5 milyon 134 bin 423 araç Tüvtürk muayenesiz olarak trafikte yer alıyor.

Muayene geçerlilik tarihiniz gelmeden sitemiz ya da çağrı merkezimizden bize ulaşarak belirttiğiniz güne, uygun saate randevu alarak, danışmanlık ve mesaj hizmetlerimizden yararlana bileceğinizi unutmayınız! Zamanınız varsa kendi imkanlarınızla Tüvtürk resmi sitesi üzerinden de bilgi sahibi olarak randevu alabilirsiniz.

Araç Muayene Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Araç muayene randevusu alırken araç plakası, aracın cinsi. araç tipi, muayene istasyonu, iletişim bilgileri ve randevu aldığınız tarih – saat bilgilerini eksik veya hatalı girmeyiniz. Araç muayenesi için randevu aldığınız bilgileri not ediniz.
  • Tadilatlı araçlarda : lpg dönüşümü yaptıracak iseniz Tmmob Makina Mühendisleri Odasına http://lpgrandevu.mmo.org.tr/ sitesinden randevu alarak sızdırmazlık belgesi alarak, tadilat yaptırdığınız kurumdan proje (tadilat montaj belgesi) , zorunlu trafik sigortanızın süresi geçmiş ise yenileyerek bir örneği, nüfus cüzdanı, ehliyet yada pasaportunuzun aslı, araç muayene ücreti varsa gecikme ücretini hesaplayarak yanınızda yeterli nakit bulundurarak ( kredi kartı ile istasyonlarda tahsil edilmiyor ) , şirket, kamu veya başkası adına muayene  işlemi yaptırılacaksa buradan gereken koşullarda detayları inceleyin.
  • Genel olarak kendi kendinize yapacağınız ön kontroller;  dörtlü ikaz sistemi, sinyaller, korna, emniyet kemerleri, lastiklerde hasar -yırtık durumu, cam yıkama sistemi, lpg li araçlarda gaz kaçağı – sızıntı, traktör römorkları,römork ve yarı römork kamyonların arkasında uygun arka işaret levhası takılı durumda olmalı, Minibüs ve otobüs araç sahipleri, araçlarda, acil çıkış levhalarının ve yeterli adette acil çıkış çekicinin bulunması, kamyon, römork ve yarı römorkların arkasında ve yanında çepeçevre boylamasına uygun reflektif şeritler takılı
    durumda olmasıdır.
  • Asıl kontrol muayene istasyonundan araç muayene uzmanlarınca yapılmaktadır. Araç sahiplerinin kendilerinin yapacakları kontroller sonrası tespit edecekleri kusurların tamamen giderilmesinin araçlarının muayeneden mutlaka geçeceği anlamına gelmeyeceğini, muayene sırasında sadece”ün teknisyenleri tarafından tespit edilebilecek farklı kusurların da her zaman olabileceğinin unutmayın!

 SEO Araç Muayene Randevu ve Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmetleri Ltd. Şti.