Araç Muayene Randevu

Hizmet Şartları

TARAFLAR

a) Arac Randevu Hizmetleri  ile KULLANICI arasında yapılmış bir sözleşmedir.
b) Diğer tarafta kullanıcı web sitemize erişerek hizmet kullanımını ve koşullarımızı onaylayarak ön kayıt yapan şirket, şahıs dernek ve diğer kişiler, bundan böyle KULLANICI olarak anılacaktır.
c) Başvuru formunda belirtilen e-posta ve cep numarası tebligat adresi olarak kabul edilir.
d) Firmamız Çorum Esnaf Odasına kayıtlıdır. Gelir olarak vergi mükellefidir. TÜVTURK Taşıt Muayene A.Ş. şirketi (veya iş ortaklarıyla) ya da kamu ile hiç bir işbirliği, ortaklığı, anlaşması yoktur. Randevu hizmetini TÜVTURK’ten ücretsiz olarak reservation.tuvturk.com.tr web adresi veya müşteri hizmetleri numarası kullanılarak kendi imkanlarınızla firmamızı aracı koşmadan alabilirsiniz. Firmamız vergi mükellefi olarak reklam, gsm operatörleri kullanılarak ayrıca personel kira ve diğer çok sayıda giderleri olarak risk taşımaktadır. Firmamıza başvuru yapmadan önce bu konuda duyarlı olmanızı rica eder hizmetimizin katma değer ve danışmanlık hizmeti ile size özel müşteri temsilcilerimiz bizzat arama sağlayarak (gerekli durumlarda) ve danışmanlığınızı da yaparak özel hizmet vermektedir.
e) Faaliyet konusu iştigal mevzu araç muayene randevu danışmanlığı aracılık ve araç sorgulama hizmetleridir.
f) Araç muayene hakkında randevu alınması konusunda internet sitemize yapılan ön kayıtlar doğrultusunda cep telefonundan dönüş sağlanarak (gerek olması durumunda) danışmanlık ve arama karşılığında ücret talep edilir.
g) Gönderilen bilgiler randevu almak amaçlı olarak kullanılmaktadır. Kişilerin herhangi bir kart bilgisi vb kesinlikle kayıt altına alınmamaktadır!
h) Başvurunuz gönderildikten sonra randevunuz onaylandıktan sonra onay bilgisi tarafınıza SMS veya mail yolu ile tüvtürk aracılığı otomatik olarak gönderilir.
ı)Firmamız tarafımıza vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda istemiş olduğunuz gün ve saate uygun randevu kaydınızı alır.Randevu hatırlatma servisi olarak randevunuza 1 saat kala tarafınıza bilgilendirme sms i gönderilir.;
i) Kullanıcının verdiği plaka ve ruhsat seri numarası firmamiz tarafından doğru kabul edilir ve bu bilgiler ile randevu kaydı oluşturulur.Oluşacak herhangi bir sorunda Kullanıcının vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda müşteriye bilgi verilir.Yanlış bilgi verilmiş ise Kullanıcıya bu bilgilerin hatalı olduğu SMS ile bildirilir.Yanlış – hatalı bilgi verilmesi durumunda sorumluluk Kullanıcıya aittir.
j)Kullanıcı tarafından verilen araç bilgileri firmamız tarafından kontrol edilir. Verilen plakaya ait borç durumu söz konusu ise kullanıcı plakasına ait borcu ödemekle yükümlü olmasından dolayı firmamız borcu bulunan plakaya randevu alamayacağı için sorumlu tutulamaz. Kullanıcının sorumluluğunda olan borç bilgisi kontrolü firmamıza maal edilemez. Borcu bulunan plakaya ait randevu hizmeti verilmediği için kullanıcıya sms olarak tarafına bildirilir. Kullanıcı yeniden ücret ödemeden tarafımıza ulaştığında kendisine randevu hizmeti verilecektir.
k) Kullanıcının tarafımıza vermiş olduğu bilgiler içerisinde, seçmiş olduğu istasyon randevu tarihi ve saatinde dolu ise, bir sonraki gün aynı istasyona yada ilgili istasyona en yakın istasyon olan diğer bir araç randevu istasyonuna randevu aktarılır.Bu bilgi kullanıcının form üzerinde doldurmuş olduğu cep telefonu numarasına sms olarak iletilir.

ÜCRETLENDİRME

1) Danışmanlık randevu alma arama dönüş sağlama hizmet bedeli 40 TL’dir. Sanal pos ile kredi kartı ödemeleriniz ekstrenizde aracmuayenerandevu.com.tr veya alt alan adları ismiyle (Örn: araç randevu hizmetleri gibi) veya Sanal POS firma ismi ile yansımaktadır.
2) Ödeme yöntemleri sadece Kredi kartı geçerlidir.
3) İnternet bankacılığı ve Kredi Kartı ödemelerinde ödeme yapacağınız tutar toplam 40 TL’dir.
4) Herhangi bir nedenden kaynaklı hizmet veremediğimiz müşterilerimize ödemeleri herhangi bir kesinti olmaksızın vereceğiniz banka IBAN numarasına ücretleri kısa bir süre içerisinde iade edilmektedir.
5) Kredi kartı bilgilerinize Sanal POS güvenli ödeme sayfası ve SSL sayfamız üzerinden ödeme yapılırken başkaları tarafından erişilmesi mümkün değildir. Sistemimiz tarafından da kesinlikle kayıt edilmemekte olup yüksek düzeyde şifreleme ile korunmakta, güvece altına alınmaktadır.
6) Form üzerinde verdiğiniz bilgileriniz, başvurunuz, ip adresiniz ilgili kurumların talebi dışında kimseyle paylaşılmamaktadır.
7) Alınan hizmet ücreti araç randevu için değil randevu danışmanlık hizmeti için alınmaktadır.

BAŞVURULAR VE İTİRAZ

1) Kayıt olurken yanlış bilgiler verilmesi sonucu doğabilecek her türlü zararlarınızdan şirketimiz sorumlu değildir.
2) Şirketimizin kasten zarara uğratılma durumunda yasal yollara başvuru hakkımızı saklı tutmaktayız.
3) Şikayet, itiraz ve iade talepleriniz için mail
4) İptal ve iade işlemleri ile ilgili olarak hafta içi 09:00 – 17:30 saatleri arasında numarasından müşteri temsilcilerimize ulaşarak başvuruda bulunduğunuz araç plakasını iletiniz. Hizmet verilemeyen kişilerin ve aynı hizmet için fazla ödeme yapan kişilerin iadeleri sıraya alınarak yapılmaktadır.
5) Araç muayene randevu tekrarına kalan araçlar için başvurularda ikinci bir ücret talep edilmemektedir. Bu kişiler müşteri temsilcilerimizi arayarak ilgili plakalarını vererek muayene tekrarı için randevularını hızlı bir şekilde onaylatabilirler.
6) Doğabilecek anlaşmazlıkların çözümü için T.C Hukukuna uygun olarak Çorum Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Mahkeme kararları taraflar için kesin ve nihaidir.

İADE İŞLEMLERİ

1) İade işleminde kesinlikle İADE MASRAFI ALINMAMAKTADIR.
2) Randevu hizmeti alınmış ve aracını muayeneye götürmüş kişiler için iade yapılmaz!

  • Kredi Kartı için;
    • Başvurduğunuz ARAÇ PLAKASI,
    • Not: Aynı gün iade / iptal yapılır. Hesabınıza yansıması bankanıza bağlı olarak değişir! (Genelde 1-4 hafta arasında değişir.)

4) Mail için üzerinden bildirimlerinizi yapınız.
5) İadeleriniz Havale / EFT ile verdiğiniz hesaplara en fazla 7 (yedi ) iş günü içerisinde geçmiş olacaktır.
Not: Kredi Kartı’na iade işlemleri yaklaşık 1 (bir) Ay zaman aldığı için BÜTÜN İADELER HAVALE / EFT ile yapılmaktadır.

KAYIT VE ŞARTLAR

1) Yukarıda maddeler halindeki politikayı kabul etmiyorsanız web sitemizi ve hizmetlerini kullanmayınız, firmamız bu kayıt ve şartları kısmen ya da tamamen her hangi bir zamanda açıklama yaparak ya da yapmayarak değiştirme hakkına sahiptir.
2) Web sitemizi bu koşulları onaylayarak kullanmaya devam etmeniz durumunda bu kayıt ve şartları kabul ettiğiniz anlamını taşıyacaktır.
3) TÜVTURK ve ortaklarıyla herhangi bir ortaklığımız ve anlaşmamız yoktur. Şirketimiz / Firmamız bu tür kuruluşlardan bağımsız ve vergiye tabi bir işletmedir.Şirket ünvanımız “Arac Randevu Hizmetleri ” dir.